Özel HukukSendikalar ve İş Hukuku
Trend

Salgın Döneminde Ücretsiz İzin Uygulaması

Salgın Döneminde Ücretsiz İzin Uygulaması

Bilindiği üzere İlk olarak 2019 yılında Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkmış olan Covid-19 virüsü (Koronavirüs) 11.03.2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından “Pandemi (salgın)” olarak nitelendirilmiştir.

Salgın kısa sürede tüm dünyaya yayılmış, 11.03.2020 tarihinde de Türkiye’de ilk vaka görülmüş ve toplum içerisinde hızla yayılmaya başlamıştır.

Bu salgın sonucunda hepimiz hem sağlık hem de ekonomik anlamda virüs tehdidiyle karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Ancak ne yazık ki virüsün, günlük hayatımıza etkileri sadece sağlık ve ekonomik açıdan tehdit oluşturması ile sınırlı olmayıp, hukuki olarak da birtakım yansımaları olmaya başlamıştır. Bunlardan biri de işverenlerin virüs salgını nedeniyle işçilere  “zorunlu olarak ücretsiz izin” kullandırma yoluna gitmeleridir. Bugün sizlere İş kanunu kapsamında “ücretsiz izin” kullandırılması koşullarını ve prosedürünü, işçi ve işverenin haklarını emsal Yargıtay Kararları ile birlikte açıklamaya çalıştığımız sunum aşağıda siz değerli takipçilerime sunulmuştur.

Sunuma Ulaşmak İçin Tıklayın..

Hazırlayan

Av. Eylül KÖKER

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu