Emsal Kararlar

696 KHK ile Kadro Alan İşçiler İçin Asgari Ücret Farkı İle İlgili Bireysel Dava Açacak

696 KHK ile Kadro Alan İşçiler İçin Asgari Ücret Farkı İle İlgili Bireysel Dava Açacak

25 Aralık 2018 yılında asgari ücret farkları ile ilgili yapmış olduğumuz haber içerisinde yer alan hukuki bilgileri okuyucularımıza aktaran iş hukuku ve sendikal hukuk alanında uzman olan Av.Levent Atabay’ ın açmış olduğu Asgari ücret farkları ile ilgili pilot dava mahkemenin kesin karar vermesiyle sonuçlandı. Buna göre işçiler 696 KHK öncesi almış oldukları ihale şartnamesine yer alan yüzdelik dilimlerdeki farkları toplu alabilecek.

Konu ile ilgili kurumlara başvuru yapan sendikalara kurumlardan cevap geldi.Güvenlik ve Savunma İşçileri sendikası Güvenlik-İş Sendikası Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğu başvuruya kurumda cevap geldi.Kurum mahkeme kararı içtihat niteleğinde olmadığını sadece dava açan çalışanı bağladığını ve diğer çalışanlarını bağlamadığını yazdı.

Buna göre asgari ücret farkından yararlanmak isteyen çalışanlar bireysel dava açmak zorunda kalacak.

Karar ile ilgili tüm detaylı bilgilere www.atabayhukuk.com üzerinden veya (0312) 466 44 44 telefon numarasından ve Filistin Cad. Beyaz Zambaklar Sokak No : 6/7 (560,34 km) iletişim adresinden ulaşabilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu