Emsal KararlarSendikalar ve İş Hukuku

Sendikal Tazminat

Sendikal Tazminat

Alıntı…

Aynı havalimanında daha önce işten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmişti, Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Hukuk Müşavirliği Hizmetlerini yürütmekte olan hukuk büromuz her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Dalaman Havalimanında YSS Özel Güvenlik şirketinde çalışmakta iken işyerindeki Sendikal Örgütlenmeye yardımı sebebiyle haksız yere işten çıkartılan Ferhat GÖBELOĞLU adlı işçinin haklarının geri kazanılması ve işe iadesi için harekete geçen Kurucumuz Av. Levent ATABAY önderliğindeki Atabay Hukuk & Danışmanlık, müvekkilimizin İŞE İADESİNİ davasını kazanmış ve ayrıca üyemizin 1 yıllık maaşı tutarında SENDİKAL TAZMİNAT’ a hükmedilmesini sağlamıştır.

Sendikal faaliyetlerin engellenmesi hem Türk Ceza Kanununa göre cezayı gerektiren bir suç hem de sendikal faaliyetleri sebebiyle işten çıkarılan işçinin, herhangi bir şarta bağlı olmaksızın 1 yıllık maaşı tutarında Sendikal Tazminat alma hakkı bulunmaktadır.

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliğini yürüten ofisimiz çalışma hayatından kaynaklı her türlü sorun için tüm işçilerin yanında olacağının sözünü vermiş ve bu zamana kadar da bu sözü sonuna kadar gerektiği gibi tutmuştur. İşverenlerin baskısına karşı her zaman yanınızda Atabay Hukuk & Danışmanlık bütün gücüyle yer alacaktır. Yaşadığımız ve yaşattığımız hukuk zaferleri de bunun göstergesidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu