Emsal Kararlar

Sendikal Tazminat Örnek Karar

Sendikal Tazminat Kararı Örnek Karar

Hikaye Öne Çıkanlar

  • Bilgi güçtür
  • Mümkün Olanın Geleceği
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Günün ipucu: Yine o adam
  • Hibs ve Ross County taraftarları finalde
  • Spieth eksik kesim tehlikesi altında

Aynı havalimanında daha önce işten çıkarılan sendika üyesi Güldan GÖRMEZ’ in Ankara 10. İş Mahkemesinde görülen davasında üyenin işe iadesine ve 1 yıllık maaşı tutarında sendikal tazminata hükmedilmesine karar verilmişti, Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Hukuk Müşavirliği Hizmetlerini yürütmekte olan hukuk büromuz her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Dalaman Havalimanında YSS Özel Güvenlik şirketinde çalışmakta iken işyerindeki Sendikal Örgütlenmeye yardımı sebebiyle haksız yere işten çıkartılan Ferhat GÖBELOĞLU adlı işçinin haklarının geri kazanılması ve işe iadesi için harekete geçen Kurucumuz Av. Levent ATABAY önderliğindeki Atabay Hukuk & Danışmanlık, müvekkilimizin İŞE İADESİNİ davasını kazanmış ve ayrıca üyemizin 1 yıllık maaşı tutarında SENDİKAL TAZMİNAT’ a hükmedilmesini sağlamıştır.

Sendikal faaliyetlerin engellenmesi hem Türk Ceza Kanununa göre cezayı gerektiren bir suç hem de sendikal faaliyetleri sebebiyle işten çıkarılan işçinin, herhangi bir şarta bağlı olmaksızın 1 yıllık maaşı tutarında Sendikal Tazminat alma hakkı bulunmaktadır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu